Regulamin

REGULAMIN

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Księgarnia internetowa dostępna pod adresem www.calvarianum.pl prowadzona jest przez: Wydawnictwo oo. Bernardynów – Kalwaria Zebrzydowska.
Biuro i magazyn Wydawnictwa mieszczą się w Klasztorze oo. Bernardynów w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 2.
Wydawnictwo Calvarianum zarejestrowane jest pod numerem NIP: 551-16-96-436; Regon: 040014471-00030
Konto bankowe nr: 35160014621835141400000001

II. ZAMAWIANIE I REALIZACJA

1. Księgarnia internetowa www.cavarianum.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową, listownie (Wydawnictwo Calvarianum, 31-069 Kraków, ul. Bernardyńska 2) lub faksem.

2. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej www.calvarianum.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Na każdy sprzedany towar wystawiamy faktury VAT.

3. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie.

4. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. 

5. Przesyłki wysyłane Pocztą Polską dostarczane są w ciągu 2-5 dni roboczych, po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu. Wydawnictwo nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy dostarczające z umów obsługi przewozowej i pocztowej.
6. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo weryfikacji złożonych zamówień przez kontakt z Klientem. Wydawnictwo zastrzega też sobie prawo odstąpienia od realizacji zamówienia w przypadku, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie podania nieprawdziwych danych przez Klienta. 

7. Zamawiający ma prawo zmiany zamówienia lub rezygnacji z niego do momentu wysyłki zamówionego towaru. Po wysłaniu przesyłki nie ma możliwości zmiany ani anulowania zamówienia. Realizacja przesyłki następuje w dniu złożenia zamówienia lub w następnym dniu roboczym.

III. KOSZTY WYSYŁKI

1. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy. Koszt przesyłki jest ustalany na podstawie cennika Poczty Polskiej. Do każdej ceny przesyłki dodawany jest koszt opakowania. Dowód zakupu (oryginał faktury VAT) jest dołączany do przesyłki. Koszty dostawy i opakowania wliczone są w cenę towaru.

2. W przypadku nieodebrania przesyłki w terminie, podania nieprawidłowych lub niepełnych danych adresowych, co spowoduje zwrot przesyłki do Wydawnictwa, istnieje możliwoœć ponownego jej wysłania do Odbiorcy, przy czym doliczony zostanie koszt ponownej dostawy.

IV. PŁATNOŚCI

1. Forma płatnośœci:
- przy odbiorze zapłata gotówką (za pobraniem).
- przelew/przedpłata na konto:
Pieniądze za zamówienie należy wpłacić przelewem na konto bankowe w terminie do 14 dni od złożenia zamówienia - po upływie tego terminu zamówienie będzie anulowane! Po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto następuje wysyłka zamówionych pozycji.

V. PRZESYŁKI ZAGRANICZNE

1. W celu uzyskania informacji o kosztach zagranicznej przesyłki i sposobie zapłaty należy skontaktować się z działem sprzedaży przez stronę internetową, listownie lub faksem.

V. ZWROT TOWARU I REKLAMACJE

1. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów (DzU Nr 22, poz. 271, z późniejszymi zmianami) Klient ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki pod warunkiem załączenia faktury, braku uszkodzeń towaru oraz nie naruszenia oryginalnego opakowania.

2. Koszty odesłania towaru ponosi Klient.

3. Należność za zwrócony towar zostanie odesłana przelewem na podane przez Klienta konto bankowe w terminie do 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

4. Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia, że towar jest niepełnowartościowy, uszkodzony podczas transportu lub niezgodny z złożonym zamówieniem. Towar należy odesłać na adres: Wydawnictwo Calvarianum, 31-069 Kraków, ul. Bernardyńska 2.

5. Wydawnictwo rozpatruje reklamację niezwłocznie po otrzymaniu reklamowanego towaru. W przypadku uznania reklamacji towar jest wymieniany na pełnowartościowy, a koszty wysyłki ponosi Wydawnictwo.

VI. POLITYKA PRYWATNOŚCI

1. Zgodnie z art. 24, ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych, dane Nabywcy zostają wprowadzone do bazy danych Wydawnictwa wyłącznie w celu realizacji zamówienia i nie są udostępniane innym podmiotom.

2. Regulamin określa zasady zakupów w Wydawnictwie. Złożenie i potwierdzenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.
Niniejszy regulamin jest ważny od 25 grudnia 2014 r.
 

Copyright © calvarianum.pl 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl